Zabiegi depilacji są znane od tysięcy lat. na całym świecie stosuje się różnorodne zabiegi usuwania włosków z ciała. Dziś, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Również i w przypadku depilacji woskiem możemy wybierać spośród różnorodnych metod. Po pierwsze, istotne jest, czy zdecydujemy się na wosk zimny czy gorący. Poza tym, depilacji może dokonać kosmetyczka lub my same, w warunkach domowych.

Decydując się na wykonanie zabiegu depilacji woskiem, musimy pamiętać, że czynność ta musi być przeprowadzania regularnie. Usuwanie owłosienia za pomocą wosku, jest przeznaczone praktycznie dla wszystkich. Najczęściej, z tej metody korzystają panie, których włosy są jasne i cienkie. Dzięki tej metodzie, możemy pozbyć się problemu na kilka tygodni.
Dziś, zestawy do depilacji woskiem są szczególnie łatwe w użyciu, a ich procedura jest dopracowana. Użycie ich w domu nie stanowi problemu – duża część z nas decyduje się na depilację w warunkach domowych e względu na komfort i niższy koszt zabiegu.

Depilacja woskiem na zimno

 • Przed zabiegiem należy dokładnie umyć skórę.
 • Następną czynnością, jest ogrzewanie plastra wosku w dłoni przez kilka minut.
 • Szybko przekładamy plaster na miejsce do depilacji (nie możemy pozwolić, żeby wosk ostygł).
 • Trzymamy wosk około 3 minut w danym miejscu, w celu jego połączenia się z włoskami.
 • Po upływie tego czasu, szybko zrywamy wosk z danego miejsca.

Depilacja woskiem gorącym

 • Wosk kupujemy w rolce. Jest to najbardziej znana forma do przeprowadzania depilacji na gorąco. Wosk należy podgrzać do 37 stopni. Do tego celu, warto wyposażyć się w podgrzewacze, które ułatwią nam zadanie.
 • Nakładanie wosku na skórę, w tym przypadku ma szczególne znaczenie. Wosk musimy nałożyć tak, by był zgodny z kierunkiem wzrostu włosów.
 • Aby oderwać wosk razem z włoskami, należy użyć specjalnych pasków z fizeliny. Należy odrywać pasek ‘pod włos’. Dzięki temu, włosy zostaną usunięte razem z cebulkami. Pasek należy usunąć jednym, szybkim ruchem.
 • Po skończonej depilacji, koniecznie trzeba posmarować skórę balsamem lub kremem. Wyrywanie włosów gorącym woskiem powoduje zaczerwienienie przez kilka godzin.

Różnica pomiędzy woskiem na zimno i na gorąco, jest widoczna po zabiegu. Poza tym, depilacja na zimno jest mniej bolesna. Przy depilacji zimnym woskiem, duża część włosków zostaje wyrwana, lecz bez cebulek. Warto dodać, że włosy krótkie nie zostają wyrwane, przez co najczęściej depilację na zimno trzeba poprawiać maszynką.

Depilacja woskiem gorącym jest bardziej skuteczna, lecz wiąże się z nią większy ból. W przypadku depilacji gorącym woskiem, nasze zadanie jest nieco utrudnione. Należy bowiem pilnować temperatury wosku w trakcie wykonywania zabiegu.

Zestaw do depilacji woskiem

W skład podstawowego zestawu do depilacji woskiem, takiego jak widoczny na zdjęciu ze sklepu Hybrydka.pl, wchodzi:

 • podgrzewacz do wosku
 • wosk w rolkach
 • paski fizelinowe (zwykle pakowane w dużej ilości, np. 100 sztuk)

Poza tym, przy zabiegu z gorącym woskiem warto mieć wprawę. Nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu może się bowiem wiązać z powstaniem zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Stosowanie tych dwóch metod depilacji ma za zadanie doprowadzić do osłabienia cebulek włosów. Za każdym takim zabiegiem, włoski będą rosły słabsze. Jest to główny cel stosowania depilacji za pomocą wosku.
Oba rodzaje wosku można dziś kupić w większości aptek i drogerii. Wosk na zimno kupuje się w plastrach. Najpopularniejszą formą depilacji na gorąco, jest kupienie rolki.