Makijaż permanentny to inaczej mikropigmentacja, dermopigmentacja czy makijaż medyczny czy trwały. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb naskórka specjalnego pigmentu za pomocą jednorazowych, sterylnych igieł. Najczęściej wykonuje się go by podkreślić urodę, zniwelować niedoskonałości, ale również dla zakamuflowania defektów powstałych na skutek wypadku czy choroby.  Zabieg dermopigmentacji jest również wykorzystywany do odbudowy struktury sutków czy do odtwarzania brwi, gdy naturalne zostały utracone w wyniku np. chemioterapii. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, a więc nie trzeba się obawiać dolegliwości bólowych.  

mikropigmentacja-brwi

Przeciwwskazania.

Przed wykonaniem zabiegu należy wypełnić ankietę, upewnić się że nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących wykonania dermopimgmentacji.  Do najczęstszych należy ciąża, okres karmienia piersią, infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne czy cukrzyca. Dodatkowo, decyzje o makijażu medycznym powinniśmy odłożyć w czasie gdy przyjmujemy leki sterydowe czy na rozrzedzenie krwi.  

Przebieg zabiegu mikropigmentacji brwi.

Każdy zabieg mikropigmentacji brwi powinniśmy wykonać minimum dwukrotnie. Drugi powtarza się zazwyczaj po upływie 3-4 tygodni. Daje to pewność że,makijaż będzie długotrwały, a kolor się nie odbarwi.  Bardzo ważnym etapem jest dokładne i szczegółowe omówienie oczekiwań i preferencji klienta. W przypadku trwałego makijażu brwi podstawą odpowiedniego wykonania jest rysunek, który nie powinien w widoczny sposób odbiegać od naturalnego przebiegu łuków brwiowych. Oczywiście należy pamiętać że, nie mamy idealnie symetrycznej twarzy więc też i brwi nie będą perfekcyjnie równe.

kosmetolog

Następnie odpowiednio dobiera się  kolor brwi, puntem wyjścia do tego jest uroda klientki – odcień jej skóry, kolor włosów czy oprawa oczu. Jeżeli klient zaakceptuje wykonany rysunek i dobranie odpowiedniego koloru pigmentu możemy przejść do wykonania znieczulenia miejscowego, nanosimy punktowo krem i pozostawiamy na 15-20 minut. Po upływie tego czasu możemy przejść do pigmentacji. Sama pigmentacja zazwyczaj zajmuje około 30 minut, z kolei cały zabieg trwa około 1,5 h. Po wykonaniu zabiegu lingeristka zabezpiecza miejsce pigmentacji maścią łagodząca. W żadnym wypadku nie wolno trzeć i dotykać miejsc poddanych zabiegowi. Przez kolejne kilka dni należy nie należy  korzystać z sauny i basenów ani opalać się

Jeżeli chodzi o cenę takiego zabiegu to waha się on w granicach 800-1500 złotych.  Makijaż permanentny brwi utrzymuje się ok. 1,5 roku do 2 lat. W dużej mierze jego trwałość zależy od typu skóry, pielęgnacji makijażu w domu czy czasu ekspozycji na promienie słoneczne.

Przy tak intensywnym rozwoju zabiegów makijażu permanentnego i różnorodności metod ciężko samemu, jednoznacznie określić co będzie dla nas najlepsze. Dlatego, ważne jest aby, udać się do profesjonalnej i doświadczonej linergistki, która dzięki swojej wiedzy i wyczuciu estetyki doradzi i wskaże najodpowiedniejszą metodę zabiegu. Polecamy zapoznać się z ofertą  Studia Makijażu Permanentnego IMPERIAL.