Chciałabyś coś zmienić, ale brakuje ci pomysłu? A może masz pomysł, ale obawiasz się, czy jego realizacja się uda i będzie ci się podobać?

Odważne kroki

Czasami każda kobieta – mężczyzna zresztą pewnie też – potrzebuje odmiany. Nie muszą to być zmiany radykalne, jak przeprowadzka na drugi koniec kraju czy za granicę albo zmiana branży. Czasem wystarczy coś prostego – jak zmiana w wyglądzie, aby zmienić również nieco swoje podejście do życia, poczuć się pewniej, a może zaskoczyć innych i wywrzeć na nich imponujące wrażenie.

styl

Nieważne, jaka jest twoja motywacja – jeśli chcesz zmian, musisz tylko upewnić się, że nie będziesz ich żałować. Oczywiście stuprocentowej gwarancji nikt nie może dać, jednak są sposoby, żeby uchronić się przed spektakularnymi porażkami w rodzaju farby do włosów, która chwyci tylko w połowie albo krzywo przyciętej grzywki.

Zmiany są dobre i potrzebne – musimy tylko stworzyć dla tych zmian dobre warunki.

Stylista

Kim właściwie jest stylista? Wcale nie musi to być Tomasz Jacyków czy Gok Wan, których stylizacje bywają zbyt intensywne. Mało kto decyduje się na tak radykalne zmiany. Czasem wystarczy jednak tylko kilka dobrych wskazówek, żeby łagodnie, krok po kroku poprawić swój wygląd i swoje samopoczucie, wynikające z zadowolenia z siebie.

W niektórych salonach urody lub salonach fryzjerskich można skorzystać z usług profesjonalnego stylisty. Czasami udziela on tylko rad odnośnie układania włosów, makijażu czy kolorystyki, w której będziesz wyglądać najkorzystniej, czasem jednak można pójść nieco dalej i zabrać stylistę do domu – pokazując mu swoją garderobę trzeba być przygotowanym na pożegnanie się z niektórymi strojami. Spokojnie – pozbędziesz się w ten sposób ubrań, które nie służą twojej urodzie. Być może sama nie zdobyłabyś się na taką decyzję!

sklepyubrania

Stylista może zabrać cię na zakupy i pomóc uzupełnić szafę (skoro już zrobiło się w niej więcej miejsca…), wybierając takie ubrania i dodatki, które zatuszują niedoskonałości sylwetki, a równocześnie podkreślą twoje atuty. Podpowie ci, jak upinać czy modelować włosy, czy zmienić ich kolor oraz będzie obok, gdy będziesz budować swój nowy wizerunek. A potem, kto wie – może profesjonalna sesja fotograficzna?