Farbujemy włosy – pierwsze kroki

Użyj grzebienia aby oddzielić swoje włosy na cztery przedziały. Użyj dużych spinek aby dobrze rozdzielić części fryzury od siebie. Oddzielenie włosów na podziałki sprawi, że będziesz mogła upewnić się, że nie przegapisz jakiegoś miejsca niepomalowanego.Zastosuj barwnik na włosy w pojedynczych sekcjach. Podczas nanoszenia farby do włosów każdy przedział możesz dodatkowo podzielić na mniejsze, aby dokładnie pokryć włosy nowym kolorem. Pamiętaj o równomiernym nanoszeniu substancji, nie przesadzaj z ilością. Użyj butelki aplikatora lub szczotki do dozowania barwnika na włosach. Użyj rękawiczek na palcach do rozprowadzenie barwnika do włosów. Po raz pierwszy malując włosy warto pomalować je tylko do odległości około 2cm od nasady, aby nie zabrudzić skóry głowy. Farba powinna samoistnie rozprzestrzenić się dalej, dlatego nie martw się o ryzyko czegoś na wzór odrostów.

Włosy w dobrym kolorze

 Jak długo trzeba zostawić barwnika we włosach podczas malowania?

Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Nie spłukuj barwnik przed czasem minimalnym ale także nie pozostawić barwnika na włosach dłużej niż mówi instrukcja. Upewnij się, aby postępować zgodnie ze wskazówkami dokładnie. Jeśli masz dużo siwych włosów, to najlepiej zostawić barwnik nieco dłużej, pozwoli to na lepsze wchłonienie substancji barwiących. Nigdy nie zostawiaj farbowanych włosów na noc. Pozostawienie ich na noc, sprawi, że włosy wyschną, może to spowodować długotrwałe swędzenie głowy, krosty czy także oddzielenie się części farby od włosów.

Jak postępować z barwnikiem farby?

Wytrzeć nadmiar barwnika z czoła oraz szyi ręcznikiem papierowym lub wilgotną szmatką. Nie zostawiaj barwnika we włosach. Jeśli chcesz, możesz umieścić czepek na włosy, aby utrzymać barwnik z dala od Twojej skóry. Po umieszczeniu czepka, możesz owinąć głowę ręcznikiem, tak aby poprawić kondycję cieplną skóry, dodatkowo poprawi to czas barwienia i jego jakość. Niestety zabarwiony ręcznik nada się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Po zakończeniu procesu barwienia należy delikatnie opłukać włosy, a następnie umyć je letnią wodą bez szamponu. Nie obawiaj się, jeśli widzisz spływ kolorów pod prysznicem – to jest zupełnie naturalne i nie oznacza, że koloryzacja jest niepomyślna. Należy pamiętać, że jeśli nałożony został barwnik tymczasowy, może tak się dziać za każdym razem podczas mycia włosów, aż do czasu jego kompletnego spłukania. Odczekaj o najmniej godzinę przed umyciem włosów. Czekanie na mycie pozwala na dokładniejszą penetracją włosów nowym kolorem. Po nałożeniu szamponu na włosy, użyj odżywki dołączonej do zestawu barwników.

Szampon a malowanie włosów

Rozmieść ją równomiernie i dokładnie na całą powierzchnię włosów. Samodzielnie farbowanie włosów może być kłopotliwe za pierwszym podejście, aczkolwiek wraz ze wzrostem doświadczenia w tym temacie możesz wznieść się na wyżyny, co więcej sporo oszczędzisz, warto bowiem zauważyć, że malowanie farbą do włosów w salonie fryzjerskim to często koszt ponad 100 złotych. Farby do włosów pochodzą od setek producentów, zobacz tych najlepszych tutaj http://www.vitalitys.eu/pl/37-farby-do-wlosow