Coraz więcej kobiet i mężczyzn sięga po pomoc przy osiągnięciu optymalnego ujędrnienia ciała w gabinetach kosmetycznych. Można znaleźć tam pełną ofertę usług, które mają za zadanie poprawić sylwetkę i przy okazji również samoocenę.

Zabiegi ujędrniające dotyczą różnych partii ciała, tj:

  • biust,
  • brzuch,
  • uda,
  • pośladki.

Zabiegi na biust polecane są kobietom w każdym wieku. Co więcej, im wcześniej panie zaczną dbać o swoje piękno tym dłużej będą się cieszyć ze swoich kształtów. Nie chodzi tutaj o jakieś restrykcyjne zabiegi. Przykładem może być np. maska modelująca, która cieszy się uznaniem i daje dobre efekty przy pielęgnacji biustu.

Brzuch i uda są najtrudniejszymi partiami ciała, dlatego oprócz stosowania preparatów i wszelkich zabiegów, istotne są przede wszystkim odpowiednio dobrane i regularne ćwiczenia.

Pośladki to obszar ciała, w którym najchętniej gromadzi się cellulit, dlatego zaleca się stosowanie różnych produktów pielęgnacyjnych. Peelingi, balsamy rozgrzewające, mleczka itp. to tylko niektóre sposoby na uzyskanie jędrności w tych okolicach. Ważne jest też wykonywanie odpowiednio przeznaczonych do tych partii ciała ćwiczeń.