Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się z roku na rok, coraz większą popularnością. W dzisiejszym świecie bardzo duży nacisk kładziony jest na walory fizycznego wyglądu nie dziwi zatem, że każdy stara się jak może oszukać naturę i nadać swojemu ciału wygląd zbliżony do idealnego, lansowanego przez gazety i czasopisma.

Cena zabiegu

Powiększanie ust jest zabiegiem stosunkowo tanim, w porównaniu do innych zabiegów medycyny estetycznej, np. powiększania piersi. Koszt takiego zabiegu, który zapewni nam wypełnione usta waha się w granicach 1000 zł.

Alternatywne rozwiązania

powiększanie ust WrocławJeśli mamy już dość maskowania wąskich warg ciemnymi kolorami szminek i ciągłej walki o wyrysowanie idealnej linii warg, to być może kwestia zabiegu wypełniania ust powinna być przez nas rozważona? Wiadomo, że takie maskowanie warg by osiągnąć efekt powiększonych ust jest stosunkowo krótkotrwałe – dopóki nie zjemy, nie zmażemy całej szminki. Trzeba inwestować w dobre, trwałe pomadki i jednocześnie mieć na uwadze fakt, że należy kontrolować obecny stan szminki na ustach i mieć możliwość poprawienia makijażu jeśli zasadzie taka potrzeba.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Przez zabiegiem lekarz dezynfekuje twarz, chodzi o to by podczas zabiegu nie dopuścić do wstrzyknięcia pod skórę bakterii i aby uniknąć przykrych tego konsekwencji. Sam zabieg powiększania ust polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego za pomocą igły, w miejsca wcześniej przez lekarza wybrane. Dobre gabinety używają wypełniaczy pochodzących ze sprawdzonych źródeł, bezpiecznych dla człowieka i sterylnie zapakowanych. Twarz pod wpływem kremu znieczulającego nie reaguje negatywnie na zabieg, jednak w przypadku bardzo wrażliwych na ból pacjentów istnieje możliwość zastosowania znieczulenia podobnego do stomatologicznego, które zapewnia 100% brak bólu podczas zabiegu. Wypełniacze stosowane przez lekarzy są różne, wszystko zależy od tego jaki efekt pacjent chce osiągnąć i co może zrobić lekarz.

Efekty zabiegu

Efekt po zabiegu widoczny jest w pełni pod ok. 2 tygodnia od momentu powiększenia ust, a utrzymuje się do 2 lat. Kwas hialuronowy, który jest wstrzykiwany w usta w celu ich wypełnienia jest rozkładany przez ludzkie enzymy i dlatego efekt nie jest trwały na zawsze. Warto pamiętać o tym gdy zdecydujemy się na wypełnienie ust.

Efekt, który osiągniemy będzie wyglądał bardzo naturalnie, jeśli tylko zostanie prawidłowo wykonany – dlatego warto oddać się w ręce profesjonalisty i nie oszczędzać pieniędzy na medycynie estetycznej. Po wykonaniu zabiegu przez kilkanaście miesięcy będziemy cieszyć się widokiem pięknych, pełnych i seksownych ust. Warto pamiętać, że wargi już bez makijażu będą wyglądać bardzo dobrze, ale pełen efekt ujrzymy dopiero w pełnym makijażu, kiedy nasze usta będą prawdziwe wypełnione i powiększone.