Wypadanie włosów – kiedy zacząć się martwić i jak temu zaradzić?

Chyba każdy z nas marzy o gęstych i zdrowych włosach, które dodadzą nam pewności siebie i sprawią, że będziemy czuć się atrakcyjnie. Jednak wiele osób zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów i innymi schorzeniami skóry głowy np. łupieżem, łysieniem plackowatym czy podrażnioną skórą głowy. Kiedy zacząć się martwić? Dlaczego włosy wypadają i czy można proces wypadania włosów zahamować? Do jakiego specjalisty się udać gdy problem narasta? Jakie działania podjąć, aby temu zapobiec? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Według specjalistów utrata około 100 włosów na dzień  jest rzeczą całkowicie naturalną i nie należy się wtedy martwić. Warto też wiedzieć, że włos żyje od 2 do 6 lat. W tym czasie przechodzi trzy stadia: wzrostu, zamieranie i spoczynku. Dodatkowo aż około 80% włosów jest w fazie wzrostu a tylko 3-5% znajduje się w fazie spoczynku.Przyczyn utraty włosów jest wiele. Podłożem może być nadmierny stres, nieodpowiednia dieta, przebyta choroba zakaźna (nawet grypa) czy przyjmowane leki.

Co zrobić w przypadku gdy włosy wypadają garściami i zauważymy znaczne przerzedzenie się włosów? Na początku możemy posiłkować się domowymi sposobami np.

  • olejowaniem włosów – jest to dziś bardzo popularna metoda, poprawiająca ogólny wygląd włosów, dodatkowo działa łagodząco na wszelkie podrażnienia skóry głowy, najbardziej zadowoleni z tej metody będą osoby  posiadające włosy kręcone.
  • wcierki – powinno się wybierać takie które nie posiadają w swoim składzie silikonów i quaternium, możemy też przygotować je samodzielnie w domu  z np. z naparu z kozieradki
  • maskiw celu uzyskania jak największych korzyści ze stosowania maski do włosów poleca się trzymać  ją na włosach około 15 minut, aby substancje w niej zawarte mogły odpowiednio zadziałać.

blond-wlosy

Jednak gdy te metody nie zadziałają, najlepiej udać się do specjalisty – trychologa, który dokona analizy stanu głowy i cebulek. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad dotyczący stanu włosów, stylu życia, używanych kosmetyków i zażywanych leków. Trycholog dobiera odpowiednie leczenie, oraz jeśli istnieje taka potrzeba proponuje zabiegi, które mają pomóc przywrócić nam zdrowe i piękne włosy. Aby badanie było wiarygodne, należy pamiętać o kilku sprawach:

  • co najmniej dzień przed wizytą nie należy myć skóry głowy,
  • nie stosować żadnych środków do stylizacji (lakiery, pianki, żele itp.)
  • włosy nie powinny być świeżo farbowane, warto odczekać okres około dwóch tygodnia

W gabinecie możemy wykonać szereg zabiegów, które w znacznym stopniu poprawią kondycję  włosów, metody te są starannie dobierane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. W gabinecie trychologicznym możesz przeprowadzić:

  • badanie Lampą Wooda
  • elektroterapię prądem o niskim natężeniu (darsonval)lysina
  • mezoterapię igłową skóry głowy
  • mikropigmentację skóry głowy

Reasumując, jeśli martwi Cię ilość traconych przez włosów, spróbuj na początku  wdrożyć w życie  odpowiednią, zdrową dietą bogatą w warzywa i owoce. Staraj się unikać alkoholu i dymu papierosowego. Następnie, gdy nie zaobserwujesz satysfakcjonujących Cię rezultatów, zgłoś się do specjalisty- trychologa, który dobierze odpowiedni sposób leczenia i znacznie zwiększy szanse na zahamowanie problemu i odzyskania zdrowych, gęstych włosów.

 

Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu na terenie Poznania, gdzie w bezpieczny sposób wykonasz np. mezoterapię lub mikropigmentację skóry głowy proponujemy zapoznać się z ofertą  doświadczonego trychologa – Adriana Tomaszkiewicza.