Szkolenia z hybryd – czy warto je zrobić?

 

Umiejętność robienia pięknych paznokci to rzemiosło, które wymaga długiej praktyki, a także wskazówek osób zaznajomionych. Oglądając internetowe tutoriale możemy się wiele nauczyć, jednak nic nie zastąpi nam profesjonalnego szkolenia z kosmetyczką. Wiedza czerpana z internetu nierzadko może okazać się jedynie domysłami lub konfabulacjami, które wprowadzają nas w błąd. Nie posiadając rzetelnej wiedzy możemy przypadkiem skrzywdzić swoje dłonie lub dłonie osoby, która zaufała nam i pozwoliła na wykonanie charakteryzacji. Dlatego warto udać się na kurs hybryd.

pomalowane-paznokcie

Teoria

Kurs nie tylko zaznajomi nas z technikami zdobienia, ale też przekaże wiele wiedzy teoretycznej. Zajmując się upiększaniem dłoni, powinniśmy zapoznać się z rodzajami płytek paznokci i tym jak zachowują się z kolejnymi rodzajami lakierów. Taka wiedza pozwoli na dobranie idealnego lakieru do rodzaju paznokcia i zapobiegnie jego szybkiemu zniszczeniu. W dodatku klientki, które do nas przyjdą, mogą nie być świadome schorzeń paznokci, które ich dotykają. A taka wiedza również jest przekazywana na kursach hybryd. Jeżeli udzielimy naszej klientce profesjonalnej porady z zakresu pielęgnacji paznokci, z pewnością nabierze do nas respektu i z wdzięczności za pomoc — wróci, by ozdobić swoje paznokcie. Istotną częścią każdego kursu są pytania i odpowiedzi. Szukając pomocy w internecie często pozostajemy bez konkretnej odpowiedzi. Udając się na specjalistyczny kurs hybryd możemy liczyć na poradę profesjonalisty. Nawet jeżeli wydaje nam się, że nurtująca nas kwestia jest trudna, specjalista znajdzie na nią odpowiedź.

 

Praktyka

Stare powiedzenie mówi „praktyka czyni mistrza” i nie odbiega ono od prawdy. Testowanie zdobień hybryd w domu jest bardzo cennym zajęciem, które udoskonala nasz warsztat. Warto przeglądać tutoriale, które pokazują nam, jak najprościej osiągnąć efekt mehedi, ornamentów czy ikonek na paznokciach. Jednak najlepiej skorzystać z porady doświadczonej kosmetyczki, pod której okiem nauczymy się tajników wykonywania wzorów. W dodatku na profesjonalnym szkoleniu uzyskamy możliwość sprawdzenia różnego rodzaju profesjonalnych narzędzi do zdobienia hybryd. Niektóre pędzle i stylografy nie należą do najtańszych, więc lepiej przetestować je przed zakupem. Oprócz rodzajów zdobień hybryd uzyskamy też informację o  tym, jak najlepiej przygotować dłonie do zabiegu nakładania hybryd. A także, co zrobić by najniższym kosztem płytki paznokcia ściągnąć starą hybrydę i nałożyć nową.

manicure-akcesoria

 

Potwierdzenie odbycia szkolenia

W każdej dziedzinie klienci przychylniejszym okiem patrzą na osobę, która odbyła kurs. Dyplom czy certyfikat stanowi potwierdzenie nabytych umiejętności i jest o wiele wartościowszy od chwalenia się umiejętnościami „na słowo”. Po prawidłowo odbytym szkoleniu i uzyskaniu dyplomu lub certyfikatu naocznie zwiększamy swoje kwalifikacje. Jeżeli posiadamy własny salon, możemy w ten sposób zwiększyć jego prestiż. Szukając zaś pracy jako kosmetyczka będziemy wyglądać wiarygodniej w ozach potencjalnego pracodawcy.