Każda z nas boryka się bardzo często z włosami. Nie raz, nie dwa zdarzyło nam się wyjść do pracy wyłącznie spinając nasze roztrzepane włosy. Niestety nie możemy zapominać, że są one naszą wizytówką. W dodatku nieodpowiednie obchodzenie się z nimi i ich niewłaściwa pielęgnacja może doprowadzić do zrujnowania ich struktury a w konsekwencji do ich wypadania, skłonności do łupieżu, powodowanie zapalenia skóry czy wysuszenia jej oraz może wystąpić łuszczyca. Także nieodpowiednie posługiwanie się preparatami chemicznymi i urządzeniami takimi jak prostownice do włosów mają ogromny wpływ na ich kondycję.

Jakie są sprawdzone sposoby na włosy?

Najbardziej odpowiednim sposobem jeżeli chodzi o dbanie o włosy jest stosowanie kosmetyków naturalnych. Niedawno w sieci krążyła historia pewnej dziewczyny, która zrobiła test na swoich włosach. W teście tym postanowiła zaprzestać używania sztucznych kosmetyków znanych producentów i postawiła wyłącznie na naturalne kosmetyki takie jak np. wyciąg z oliwek. Przed rozpoczęciem testu włosy były w stanie tragicznym i żadna z odżywek czy innych preparatów nie pomagały. Jaki był efekt po 3 miesiącach używania naturalnych kosmetyków? Lśniące i piękne włosy, mocne i trwałe – nie wykazujące przetłuszczania. To tylko pokazuje jak istotne jest dbanie o włosy i szczególna ostrożność przy wybieraniu kosmetyków do ich pielęgnacji.

trychologia

Jakie są sposoby na włosy, które przejawiają skłonność do wypadania?

Sprawdzonym i skutecznym sposobem jest udanie się na zabieg metodą trychologii. Trychologia to nazwa, która wywodzi się z nauki a łączy w sobie elementy dermatologii i medycyny estetycznej. Jest to nauka wspomagająca fryzjerstwo. Dzięki wykorzystaniu odpowiednio przygotowanych preparatów wzmacnia włosy, leczy skórę a także nawadnia jej strukturę dzięki czemu zapewnia ich trwałość. Wszystko to czyni trychologię metodą polecaną przez najlepszych specjalistów. Leczenie odbywa się za pomocą specjalnych, dostosowanych do określonego problemu kuracji. Klienci na ogół otrzymują specjalny pakiet np. przeciwłupieżowy i kontynuują kurację w domu.

Czy istnieją sprawdzone i skuteczne sposoby na włosy?

Sprawdzonymi metodami na np. wypadanie włosów są naturalne kosmetyki, które możemy same zrobić w domu. Równie dobrym pomysłem będzie udanie się na kurację trychologiczną. W obu przypadkach skutecznie wygramy walkę z wypadaniem włosów.