Pielęgnacja włosów to dość ważne zagadnienie szczególnie dla kobiet. Panie chcąc zadbać o swoje włosy starają się zrobić co tylko w ich mocy, by wyglądać jak najpiękniej. W kilku prostych krokach można uczynić naprawdę wiele.

Stylizacja blond

Bardzo popularnym stylem wśród kobiet jest tzw. rybi ogon. Jest on bardzo prosty do zrobienia i nie potrzeba wiele rzeczy żeby taki styl osiągnąć. W zasadzie potrzebne do tego celu są grzebień i opaska na włosy. Dzielimy poszczególną sekcję na dwie części, następnie musimy brać małe sekcje włosów z boku i wyciągnąć go na różnych stronach w odpowiednim stylu. Rybi ogon charakteryzuje się tym, że nie potrzeba go naprawiać, gdyż należy do stylu, który nawet nieco roztargniony wygląda przepięknie.

Całość stylu rybiego ogona polega na naprzemiennym zabieraniu sekcji włosów zarówno z lewej jak i prawej strony, w wyniku czego z tyłu głowy tworzy się tzw. rybi ogon. Włosy można troszeczkę zwilżyć żelem by zachować fakturę włosów, lub użyć odrobiny lakieru do włosów. W tym pięknym stylu najważniejsze jest to, że idealnie pasuje by zaskoczyć gości na przyjęciu, pasuje on idealnie do sukni wieczorowych jak i do casualowych stylizacji. Może więc on być stosowany zarówno do oficjalnych jak i bardziej luźnych kreacji. Rybi ogon można skręcać i zwijać na ramieniu dzięki czemu jest on wielce wszechstronny. Może zostać wykonany zarówno z tyłu jak i z boku.

Rybi ogon jest bardzo ładnym warkoczem, jest nieco trudniejszy aby wykonać go samodzielnie z tyłu, ale zawsze można pozostać w wersji pierwotnej, czyli opuszczeniu warkocza na ramieniu. Nie trzeba się przejmować, jeżeli wyjdzie nieco niezdarnie. Ten styl ma to do siebie, że zawiera nieco „niedokładności”.

Wystarczy przećwiczyć kilka razy by osiągnąć upragniony efekt wizualny. Warto zaznaczyć, że można również zacząć robić rybi ogon na lekko wilgotnych włosach. Po wyschnięciu uzyskamy tzw. efekt Curl-Up, który będzie bardzo dobrze wpływał na odbiór wizualny naszej fryzury.