Każda kobieta chce zachwycać swoim wyglądem. Tyczy się to wszystkich pań bez względu na wiek. Niestety, wraz z wiekiem skóra traci jędrność i swój doskonały wygląd. Rozwiązaniem okazuje się być medycyna estetyczna, która oferuje dzisiaj całe mnóstwo zabiegów gwarantujących poprawę urody. Stawiając na zabiegi medycyny estetycznej, można znowu cieszyć się skórą wyglądającą młodo i promiennie.

Wśród zabiegów, które obecnie oferuje medycyna estetyczna i które cieszą się ogromną popularnością znajduje się wszczepianie nici liftingujących. Nici te to prawdziwa rewolucja w dziedzinie medycyny estetycznej. Nici liftingujące wykorzystywane są w medycynie estetycznej za sprawą dorktora Marlena Sulamanidze, który jako pierwszy już szesnaście lat temu wykorzystał nici lifitingujące. Największym osiągnięciem są jednak nici, które nie muszą być przyszywane do tkanek znajdujących się pod skórą. Mają one niewielkie wypustki, które sprawiają, że same jakoby przytrzymują się tkanek, dając naprawdę rewelacyjny efekt.

Na czym polega zabieg zastosowania nici?

Zabieg wszczepienia nici liftingujących jest banalnie prosty i trwa naprawdę krótko. Wykonywany jest tylko w znieczuleniu miejscowym, przez co nie obciąża organizmu tak mocno jak klasyczny lifting, który jest zabiegiem operacyjnym. Niewątpliwym atutem nici liftingujących jest fakt, że efekt widoczny jest od razu po zakończeniu zabiegu. Pacjenta natychmiast widzi efekty i z gabinetu medycyny estetycznej wychodzi naprawdę zadowolona. Jednocześnie zabieg nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, co także jest jego wielkim plusem.

Nici pomagają poprawić owal twarzy. Z ich pomocą kobieta może odzyskać młody wygląd i znowu cieszyć się twarzą taką, jaką miała kilka czy kilkanaście lat temu. Jednocześnie warto pamiętać, że nici stosowane mogą być nie tylko w przypadku chęci poprawy owalu twarzy. Znajdują one zastosowanie również w przypadku rozstępów, z którymi radzą sobie doskonale. Wszczepienie nici liftingujących nie zlikwiduje wprawdzie rozstępów, ale sprawi, że nie będą one tak silnie widoczne. Skóra ulegnie silnej regeneracji, rozstępy się spłycą, przez co uzyska się naprawdę doskonały efekt kosmetyczny.

Czy nici liftingujące dają się we znaki po czasie?

Nici są całkowicie rozpuszczalne. W związku z tym nie wymagają żadnego usuwania. Nie wywołują reakcji alergicznych, przez co można je wszczepiać bez żadnych obaw. To kolejny plus. Cecha ta sprawia, że mogą być stosowane nawet u osób, które borykają się z problemem alergii. Zwiększa to grupę kobiet, które z zabiegu wszczepia nici liftingujących mogą skorzystać.

Jak na skórę wpływają nici liftingujące

Zabieg wszczepienia nici liftingujących powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Nici muszą bowiem zostać odpowiednie ułożone pod skórą. Tylko w takim wypadku można uzyskać naprawdę zadowalający efekt. Lepiej więc nie oszczędzać na zabiegu – o wiele rozsądniej jest postawić na nawet drogą, ale mającą doskonałą opinię klinikę medycyny estetycznej. Bez wątpienia uzyska się wówczas naprawdę dobre efekty, a cały zabieg będzie naprawdę bezpieczny.