Zmarszczki z biegiem czasu pojawią się na twarzy każdego z nas. Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym jednak warto pamiętać, że zawsze można zdecydować się na skorzystanie z zabiegów, dzięki którym będą one bardziej płytkie i mniej widoczne. Podejmowanie się zabiegów usuwania zmarszczek staje się coraz popularniejsze.

W początkowych etapach można stosować specjalistyczne kremy, jednak w przypadku dużych bruzd lub braku satysfakcjonujących efektów być może niezbędne okaże się skorzystanie z jednego z zabiegów inwazyjnych np. botoksu czy liftingu twarzy. W celu dobrania odpowiedniego zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą. Będzie on w stanie dobrać odpowiednią dla danej osoby technikę, która przyniesie najwięcej korzyści.

Zabiegi bezinwazyjne dostępne dla każdego

Zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegów warto przetestować różnorodne techniki bezinwazyjne, które być może będą w stanie zapewnić zadowalający efekt. Przede wszystkim dermatolog, ale również lekarz rodzinny może przepisać dostępne na receptę intensywnie działające kremy. Będą one posiadały znacznie różniące się składy od kremów dostępnych bez recepty w drogeriach. Świetnie sprawdzą się w przypadku głębszych zmarszczek, które są utrwalone. Jeśli naszym problemem są jednak płytkie, dopiero co powstałe zmarszczki możemy spróbować stosować dostępne kremy bez recepty. Znajdziemy je w wielu sklepach, aptekach i drogeriach.

 

Usuwanie zmarszczek – inwazyjne zabiegi

W przypadku gdy kremy okażą się nieskuteczne, być może konieczne okaże się skorzystanie z profesjonalnych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne. Przykładem popularnego zabiegu może być zabieg dermabrazji lub mikrodermabrazji. Ich celem jest usunięcie zewnętrznej warstwy skóry, co zapewnia możliwość wzrostu zdrowej skóry. W przypadku dermabrazji usuwana jest znaczna warstwa naskórka. Po wykonaniu dermabrazji mogą pojawić się strupy i mocne zaczerwienienie. Mikrodermabrazja jest znacznie delikatniejsza dla skóry jednak efekty nie są tak diametralne, a sam zabieg musi być powtarzany – informuje salon kosmetyczny Top-Laser. Plusem jest fakt, że po mikrodermabrazji nie ma niemal żadnych innych efektów ubocznych.

Inną skuteczną metodą usuwania zmarszczek jest zabieg laserowy, którego celem jest stymulacja produkcji włókien kolagenowych oraz nowych komórek skóry. Stosowane są lasery ablacyjne, które w sposób kontrolowany ranią skórę, w związku z tym każda osoba poddająca się zabiegowi z udziałem lasera musi następnie dojść do siebie. Możemy jednak zastosować zabiegi z użyciem lasera, który jedynie podgrzewa skórę ułatwiając wytwarzanie kolagenu i elastyny. Popularnym zabiegiem może być również botoks.

Działanie botoksu jest zupełnie inne niż w przypadku laserów czy dermabrazji. Botoks posiada zdolności do paraliżowania poszczególnych poddanych na jego działanie mięśni twarzy, co powoduje, że skóra staje się bardziej gładka i napięta. Zastrzyki powinny być powtarzane co kilka miesięcy. Dzięki botoksowi pozbędziemy się nawet bardzo głębokich zmarszczek przede wszystkim na czole, między brwiami oraz kurzych łapek. i wykorzystywane są przede wszystkim do usuwania zmarszczek na czole, między brwiami i kurzych łapek.

Zabieg kosmetyczny

Wśród zabiegów opierających się na wstrzykiwaniu substancji pod skórę należy wspomnieć kwasie hialuronowym. Dzięki niemu otrzymujemy niemal natychmiast efekt gładkiej skóry, jednak kwas po upływie określonego czasu wchłania się, więc zabieg należy powtórzyć. Najpoważniejszym zabiegiem inwazyjnym jest z pewnością lifting twarzy. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że pozytywny efekt może utrzymać się nawet przez 10 lat. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z dolnej części twarzy i z szyi poprzez jej naciągnięcie i odpowiednie umocowanie. Po zakończonym zabiegu przez długi czas utrzymuje się mocna opuchlizna i zasinienie.