Większość kobiet marzy o długich i bujnych włosach. Nie jest to jednak zadanie łatwe do wykonania. Wiele czynników wpływa negatywnie na kondycje naszych włosów co znacznie przedłuża czas oczekiwania na idealną fryzurę. Żeby nasze marzenia się spełniły musimy wyrzec się wielu codziennych dogodności. Jednym z najpoważniejszych wrogów zdrowych włosów są wysokie temperatury, częste suszenie bądź prostowanie włosów bardzo szybko niszczy końcówki i sprawia, że nasze włosy się puszą. Zatem odłożenie tych sprzętów na jakiś czas może nam znacznie pomóc.

 _0279″ href=”http://flickr.com/photos/mikebaird/1884508548/”>cc licensed ( BY ) flickr photo shared by Mike Baird
shared by Mike Baird

Kolejnym czynnikiem, który ma bezpośredni wpływ na nasze włosy jest ich mycie. Myjąc włosy musimy pamiętać o kilku szczegółach. Szampon powinien być dopasowany do naszych wymagań. Nie warto jednak inwestować w szampon, który obiecuje nam spełnić wszystkie nasze marzenia. Najlepiej skupić się na jednym typie, który skupi się na największym dla nas problemie. Myjąc włosy powinniśmy postarać się o to, żeby się nie plątały. W dużej mierze ułatwi nam ich rozczesywanie. Na końcu należy pamiętać o temperaturze wody jaką potraktujemy nasze włosy, powinna ona być zimna bądź w temperaturze naszego ciała.

Raz na jakiś czas warto zastosować specjalne odżywki, dzięki którym nasze włosy zregenerują się i nawilżą. Odżywki możemy kupić w wielu drogeriach bądź u naszego fryzjera. Co najlepsze możemy je również zrobić w domu sami. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć tradycyjną już odżywkę z żółtek jaj i cytryny. Znacznie poprawi ona kondycje naszych włosów, odżywi je oraz nada im blask.