Krostek, naczynek i plam nie da się szybko pozbyć. Ale dzięki specjalnym kosmetykom kryjącym możesz łatwo je zamaskować.

Do wykonania codziennego, lekkiego makijażu w zupełności wystarczy ci tradycyjny podkład, puder i korektor. Jeśli jednak masz poważniejsze problemy ze skórą, takie jak trądzik, przebarwienia po słońcu, blizny, naczyniaki czy bielactwo – powinnaś sięgnąć po specjalne kosmetyki do makijażu korygującego (zwanego też medycznym). Kupisz je w aptece. Są droższe od tradycyjnych pudrów i make-upów, ale działają od nich znacznie silniej.

Bez maski

Preparaty do makijażu korygującego od tradycyjnych różnią się przede wszystkim zawartością pigmentu (mają go nawet cztery razy więcej niż zwykłe kosmetyki). Jemu właśnie zawdzięczają silne właściwości kryjące. Zamaskują różnice w kolorze skóry i wyrównają jej powierzchnię. Są dość gęste, ale nie obawiaj się, że pozatykają ci pory skóry i stworzą efekt maski. Substancje tłuszczowe zastąpiono w nich polimerami i lotnymi olejkami. Dzięki temu są nietłuste, ale odporne na wodę i pot. Możesz używać ich nawet przed pójściem na basen. W nienaruszonym stanie przetrwają kąpiel. Łatwo usuniesz je mleczkiem do demakijażu lub delikatnym płynem micelarnym.

Chcesz zamaskować drobne zaczerwienienia i zasinienia pod oczami? Użyj lekkiego podkładu korygującego we fluidzie. Rozjaśni skórę, ale nie zgromadzi się w zagłębieniach zmarszczek i nie obciąży skóry. Kosmetyk wklepuj ouszkami palców w miejsca, które chcesz rozjaśnić albo nałóż na całą twarz – wówczas pięknie rozświetli cerę.

Zależy ci na ukryciu przebarwień, krostek i naczyniaków? Sięgnij po intensywnie kryjący podkład o gęstej konsystencji. Nawet cienka warstwa kosmetyku pozwoli wyrównać koloryt skóry. Żeby makijaż wyglądał naturalnie, powinien stapiać się ze skórą. Możesz łączyć kosmetyki w różnych odcieniach, tak by uzyskać kolor najbardziej zbliżony do naturalnego. Przed nałożeniem na twarz rozgrzej preparat w dłoniach.

Zdrowa skóra

Chcesz ukryć blizny po trądziku? Makijaż korygujący zamaskuje nawet głębokie ślady ? ubytki i przebarwienia skóry. Użyj gęstego, kremowego podkładu intensywnie kryjącego, a następnie oprósz twarz pudrem utrwalającym.