Osoby, które zajmują się przeprowadzaniem zabiegu laserowej depilacji, to zespół doświadczonych kosmetyków. Wiele osób najbardziej obawia się bólu, którzy rzekomo można odczuwa podczas zabiegu, niż samego efektu. Niepotrzebnie jednak – dzięki nowoczesnym technologiom i sposobom, jakie mamy dostępne dziś, odczuwanie bólu jest rzadkością.

Depilacja laserowa w nowoczesnym salonie

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo wykonywania zabiegu – nie musimy obawiać się o efekty uboczne lub uszkodzenie skóry w jakikolwiek sposób. Wykonywanie zabiegu nie niesie za sobą żadnych powikłań. Jest to więc odpowiedni sposób na pozbycie się trwale owłosienia z wybranych części ciała.

Miejsca, w jakich możemy wykonać zabieg depilacji laserowe, to przede wszystkim nogi, okolice bikini, brzuch, plecy, ręce, pachy, broda, policzki oraz górna warga. Wiele jest sposobów pozbywania się owłosienia na całym ciele, jednak zazwyczaj do tego zadania podchodzimy sami. Depilacja laserowa wymaga obecności drugiej osoby, która pomoże nam wykonać zabieg. Poza tym, musi być to osoba odpowiednio doświadczona i kompetentna, by mogła organizować nam zabieg. Pozbywanie się trwałego owłosienia, zwłaszcza z takich miejsc jak plecy czy twarz, bywa dla niektórych dość wstydliwą sprawą. Dlatego specjaliści, dzięki którym możliwe jest wykonanie takiego zabiegu, posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności.

laserowe usuwanie owłosienia Poznań
Laserowe usuwanie owłosienia pozwala cieszyć się trwałym efektem gładkiej, pozbawionej włosów skóry.

Ci, którzy korzystają z tego typu zabiegów, muszą je odbywać zgodnie z ustalonym porządkiem. Dużo jednak zależy od typu i ewentualnego nadmiaru owłosienia. Dodatkowo, zabiegi odbywają się w określonej liczbie co 3-6 miesięcy – odległość czasu zależna jest bowiem od części ciała, w której zostanie przeprowadzony zabieg trwałej depilacji. Terminy te jednak są przybliżone w wiarygodny sposób. Najdłużej rozwijają się włoski na nogach – do około 6 miesięcy. Natomiast, okolice bikini do 4 miesięcy. Każde inne miejsce należy poddawać zabiegom co 3 miesiące, z wyjątkiem górnej wargi – miejsce to musi być depilowane co 6 tygodni. Liczba zabiegów, jakie powinny się odbyć, zwykle nie przekracza 10. Jednak istnieją sytuacje, w których to niektóre osoby muszą częściej uczęszczać na zabiegi depilacyjne, których ilość trudno jest określić.

Przeciwwskazania do depilacji

Warto wiedzieć, z jakimi przeciwwskazaniami możemy się spotkać w przypadku decydowania się na wykonanie zabiegu. Czynności, które są zabronione w przypadku zbliżającego się zabiegu, to stosowanie depilatora i opalanie się na około miesiąc przed planowanym zabiegiem. Utrudnia to wykonanie depilacji – długość włosków, jakie wystają poza skórę nie powinna przekraczać 3 milimetrów. Dlatego parę dni przed odbyciem zabiegu możemy wydepilować skórę stosując golarki. Natomiast nasza skóra nie może być opalona – laser nie skupi się na zawartości melaniny we włoskach i cebulkach, tylko na skórze. Po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej możemy pielęgnować skórę.