Według American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS) w Stanach Zjednoczonych w 2013r. wykonano ponad 300 000 zabiegów augmentacji (powiększania) piersi, liczba ta stale rośnie. Mimo wciąż popularnych standardowych zabiegów wszczepiania implantów, wzrasta ilość zabiegów wykonywanych metodami nieinwazyjnymi, w tym innowacyjna – Aquafilling Bodyline.

Aquafilling Bodyline – co to jest i na czym polega?

Aquafilling Bodyline to innowacyjny preparat – żel hydrofilowy, posiadający w składzie sól fizjologiczną (98%) oraz poliamid (2%), który stanowi bazę wiążąca i nadającą objętość. Żel wykorzystywany jest głównie do modelowania piersi, w tym powiększenia i poprawy ich kształtu, ale również do korekcji asymetrii, deformacji, defektów po wcześniejszych zabiegach (np. liposukcji). Podawanie preparatu do tkanek miękkich za pomocą igły lub kaniuli, zdecydowanie zmniejsza ryzyko urazu okołozabiegowego. Dzięki temu, iż nie są wykonywane cięcia skóry, nie ma również ryzyka powstania blizn czy bliznowców.

Zabieg niechirurgicznej korekcji wyglądu piersi metodą Aquafilling Bodyline trwa ok. 1,5 godziny, a wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – lekarz znieczula skórę w miejscu planowanego wkłucia oraz dodaje środek znieczulający do preparatu, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, co zwiększa komfort pacjenta. Specjalista podaje preparat według ściśle określonych technik, wpływa to na bezpieczeństwo zabiegu. Jednorazowo można podać ok. 150ml żelu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po upływie 3 -4 miesięcy od pierwszej aplikacji preparatu.

Pacjentka wraca do domu w dniu zabiegu, a już następnego dnia może wrócić do codziennych czynności i obowiązków. Zalecenia pozabiegowe dotyczą zmiany opatrunków przez kolejnych kilka dni ze szczególną ostrożnością na okolice wkłucia, unikania mycia miejsc po iniekcji pod bieżącą wodą. Wskazane jest noszenie bielizny modelującej przez okres ok. 4 tygodni, unikanie spania na brzuchu, ćwiczeń fizycznych, sauny i solarium przez okres ok. miesiąca. Pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Efekt zabiegu jest w pełni widoczny, gdy znikną obrzęki i zostanie całkowicie zaabsorbowany preparat znieczulający, czyli zazwyczaj po okresie ok. tygodnia, a utrzymuje się do 5 lat. Powiększanie biustu za pomocą Aquafilling Bodyline daje naturalny wygląd, wstrzyknięta substancja nie jest wyczuwalna w dotyku, a w miejscu podania nie widać zgrubień. Zobacz zdjęcia po zabiegu powiększania piersi Aquafilling: www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/powiekszanie-piersi-aquafilling-bodyline/

Zalety zabiegów wykonywanych z użyciem preparatu Aquafilling Bodyline potwierdza lekarz medycyny estetycznej, dermatolog z Krakowa – lek.med. Agnieszka Drożniak z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Vesuna. Jak twierdzi lekarka, jedną z głównych zalet zabiegu jest fakt iż, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W wywiadzie udzielonym dla portalu urodaizdrowie.pl w kwietniu 2015r., lek. med. A. Drożniak zwraca również uwagę na bezpieczeństwo samego preparatu, które jest potwierdzone badaniami i wieloletnim doświadczeniem – „AQUAFILLING® BODYLINE™ posiada wszystkie niezbędne certyfikaty (ISO, CE) oraz dokumentację rejestracyjną”.

Powiększanie piersi metodą Aquafilling Bodyline wykonywane jest w wielu krajach Europy, w tym również w Polsce. W Krakowie ceny zabiegu rozpoczynają się od 5 500 zł, w Gdańsku i Katowicach od 10 000 zł, natomiast we Wrocławiu zabieg można wykonać w cenie od 11 000 zł.

Źródła: surgery.com